Sort by

elias has logged 217 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Northpole: Open for Christmas

Northpole: Open for Christmas

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Every Time a Bell Rings

Every Time a Bell Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Holes: The Edge of All We Know

Black Holes: The Edge of All We Know

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Exam

Exam

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thriller: A Cruel Picture

Thriller: A Cruel Picture

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Barbie in A Mermaid Tale

Barbie in A Mermaid Tale

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Dear Future Children

Dear Future Children

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spotless

Spotless

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vicious Fun

Vicious Fun

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Emma.

Emma.

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Signs

Signs

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
All the Boys Love Mandy Lane

All the Boys Love Mandy Lane

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Barbie and the Three Musketeers

Barbie and the Three Musketeers

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Flatliners

Flatliners

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry