Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Midwives

Midwives

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Them

Them

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Missing

Missing

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Secretary

Secretary

2002
×
★★★
Edit this entry  
04
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The To Do List

The To Do List

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★½
Edit this entry  
16
A Monster in Paris

A Monster in Paris

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nimona

Nimona

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Party

The Party

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
Read the review Edit this entry  
03
Excision

Excision

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
Read the review Edit this entry  
26
Fanfic

Fanfic

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Before I Change My Mind

Before I Change My Mind

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Girl in the Picture

Girl in the Picture

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Romeos

Romeos

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry