Sort by

erin has logged 55 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Refugee

Refugee

2016
×
Edit this entry  
29
Brain on Fire

Brain on Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Invincible

Invincible

2006
×
★★
Edit this entry  
28
28 Days

28 Days

2000
×
★★½
Edit this entry  
28
CHiPS

CHiPS

2017
×
★★
Edit this entry  
28
All About Steve

All About Steve

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Clueless

Clueless

1995
×
Edit this entry  
27
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Psycho

Psycho

1960
×
Read the review Edit this entry  
26
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★½
Edit this entry  
26
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
For the Birds

For the Birds

2000
×
★★½
Edit this entry  
25
Dug's Special Mission

Dug's Special Mission

2009
×
★★
Edit this entry  
25
BURN·E

BURN·E

2008
×
★★
Edit this entry  
24
Robin Hood

Robin Hood

2010
×
★½
Edit this entry  
24
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Premonition

Premonition

2007
×
★★½
Edit this entry  
22
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Babel

Babel

2006
×
★★½
Edit this entry  
21
Piper

Piper

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Lucky One

The Lucky One

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bao

Bao

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Welcome to the Punch

Welcome to the Punch

2013
×
★★
Edit this entry  
17
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★½
Edit this entry  
14
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★½
Edit this entry  
14
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Book Club

Book Club

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hanna

Hanna

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Killed My Lesbian Wife, Hung Her on a Meat Hook, and Now I Have a Three-Picture Deal at Disney

I Killed My Lesbian Wife, Hung Her on a Meat Hook, and Now I Have a Three-Picture Deal at Disney

1993
×
Edit this entry  
12
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★
Edit this entry  
10
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
They Shoot Horses, Don't They?

They Shoot Horses, Don't They?

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Edit this entry  
06
Book Club

Book Club

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry