Sort by

erin has logged 364 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
30
Kiss & Tell

Kiss & Tell

×
Edit this entry  
30
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Brothers Solomon

The Brothers Solomon

2007
×
★½
Edit this entry  
28
Admission

Admission

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
NADIA

NADIA

2017
×
Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Table 19

Table 19

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

2015
×
★★½
Edit this entry  
21
Jimmy Carr: Funny Business

Jimmy Carr: Funny Business

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hamilton's America

Hamilton's America

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Nativity 3: Dude, Where's My Donkey?!

Nativity 3: Dude, Where's My Donkey?!

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Grandma

Grandma

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Christmas in Wonderland

Christmas in Wonderland

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Wish for Christmas

A Wish for Christmas

2016
×
★★
Edit this entry  
07
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★½
Edit this entry  
05
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★
Edit this entry  
02
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Finding Neverland

Finding Neverland

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Christmas Card

The Christmas Card

2006
×
★★
Edit this entry  
14
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hamilton's America

Hamilton's America

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Sing

Sing

2016
×
★★½
Edit this entry