Sort by

liz has logged 113 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dracula's Daughter

Dracula's Daughter

1936
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Carmilla

Carmilla

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
03
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★½
Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★
Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
Edit this entry  
15
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hostel

Hostel

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Ranger

The Ranger

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Ranger

The Ranger

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
May

May

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dying Breed

Dying Breed

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Edit this entry