Sort by

Eric has logged 155 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
First Man

First Man

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
In Fabric

In Fabric

2018
×
Edit this entry  
12
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Chambermaid

The Chambermaid

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
3 Faces

3 Faces

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Piercing

Piercing

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry