Sort by
  • Matriarch

    ★★★½

  • Luckiest Girl Alive

    ★★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Smile

    ★★★½

  • Goodnight Mommy

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Day Shift

    ★★★½

  • Glorious

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★½

  • Spiderhead

    ★★

  • Next Exit

    ★★★½

  • The Staircase

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Weekend Away

    ★★½

  • No Exit

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★★★

  • Hypnotic

    ★★★

  • Night Teeth

    ★★★

  • The Free Fall

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Kate

    ★★★★

  • Blank

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jolt

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Till Death

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Novice

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Witch Hunt

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • We Still Say Grace

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Pink Skies Ahead

    ★★★★

  • Pixie

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Black Box

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½