Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★
Edit this entry  
24
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2014
×
★★½
Edit this entry  
20
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★
Edit this entry  
18
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★
Edit this entry  
17
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★½
Edit this entry  
28
Lucy

Lucy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
7500

7500

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Movie of Eggs

A Movie of Eggs

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ted

Ted

2012
×
★★★
Edit this entry  
19
Open Grave

Open Grave

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Wasteland

The Wasteland

2021
×
★★
Edit this entry  
10
The Rite

The Rite

2011
×
★★½
Edit this entry  
08
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★½
Edit this entry  
01
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★
Edit this entry  
25
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★
Edit this entry  
20
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★
Edit this entry  
20
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Room

Room

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Countdown

Countdown

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
When Angels Sleep

When Angels Sleep

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Escape Room

Escape Room

2017
×
★★
Edit this entry  
28
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Edit this entry  
28
1922

1922

2017
×
★★
Edit this entry