Sort by
  • For 13 Days, I Believed Him

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

  • The Menu

    ★½

  • Blonde

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Wonder

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★½

  • Persuasion

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

  • Irma Vep

    ★★★★

  • You Have to Come and See It

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★

  • Fire Island

  • Showing Up

    ★★★★

  • Stars at Noon

    ★★★½

  • Elvis

    ★★

  • The Potemkinists

  • Will-o’-the-Wisp

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Hideous

  • Aftersun

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★

  • Corsage

    ★★★

  • Armageddon Time

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • The Bubble

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Batman

    ★★½

  • The Novelist's Film

    ★★★½

  • Both Sides of the Blade

    ★★★½

  • Flux Gourmet

    ★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Emily the Criminal

    ★★

  • Am I Ok?

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • Starfuckers

  • Watcher

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★½

  • A Love Song

    ★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • No Time to Die

    ★★

  • The Death of David Cronenberg

  • Benediction

    ★★★★½

  • The Mad Women's Ball

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • North Terminal

    ★★★½

  • Official Competition

    ★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

  • The Lost Daughter

    ★★★½