Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Edit this entry  
14
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Airheads

Airheads

1994
×
★★★½
Edit this entry  
11
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★
Edit this entry  
01
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★★½
Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
Predators

Predators

2010
×
★★½
Edit this entry  
31
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
29
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Edit this entry  
29
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Edit this entry  
25
Prey

Prey

2022
×
Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Prey

Prey

2022
×
Edit this entry  
17
Twisted Nightmare

Twisted Nightmare

1987
×
★½
Edit this entry  
16
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★
Edit this entry  
16
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Burning

The Burning

1981
×
★★★
Edit this entry  
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Witchboard

Witchboard

1986
×
★★½
Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Princess

The Princess

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★½
Edit this entry  
25
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Edit this entry  
21
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Men

Men

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Born in East L.A.

Born in East L.A.

1987
×
★★
Edit this entry  
19
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Beyond Infinity: Buzz and the Journey to Lightyear

Beyond Infinity: Buzz and the Journey to Lightyear

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★½
Edit this entry  
18
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★½
Edit this entry