• Men

    ★★

  • Morbius

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • The Runner

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • House of Gucci

  • Wolf

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • LuLaRich

    ★★★½

  • Life of Crime: 1984-2020

    ★★★★½

  • Happening

    ★★★★

  • Dune

    ★½

  • Candyman

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Voyagers

    ★★

  • The Unholy

    ½

  • Pleasure

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Tenet

    ★½

  • Peninsula

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • 365 Days

  • Nine Days

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★★

  • Cuties

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Frankie

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Hellboy

  • Us

    ★★★★

  • Saint Frances

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • System Crasher

    ★★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★★★

  • Luce

    ★★

  • Them That Follow

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★