Eric has logged 16 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Turin Horse

The Turin Horse

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Help

The Help

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Grey

The Grey

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Not Fade Away

Not Fade Away

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Amour

Amour

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Napoleon

Napoleon

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry