• Licorice Pizza

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • The Tomorrow War

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • I WISH YOU WOULD

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • I Used to Go Here

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Rhythm Section

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Nest

    ★★★

  • Downhill

    ★★★

  • Kajillionaire

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • Objector

    ★★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • Creed II

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • Walking on Water

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Fahrenheit 451

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Everybody Knows

    ★★★★½

  • The Power to Heal: Medicare and the Civil Rights Revolution

    ★★★½