• The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Scream

    ★★½

  • The King's Man

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • The Little Things

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • French Exit

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • MLK/FBI

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Night of the Kings

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Strasbourg 1518

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★