eraserheadBB has logged 33 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Buzzard

Buzzard

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pi

Pi

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Invitation

The Invitation

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Happy End

Happy End

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Code Unknown

Code Unknown

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Post

The Post

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
This Filthy World

This Filthy World

2006
×
Edit this entry  
06
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry