eraserheadBB has logged 333 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Do I Sound Gay?

Do I Sound Gay?

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nancy

Nancy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Instructions for a Light and Sound Machine

Instructions for a Light and Sound Machine

2005
×
Read prior review Edit this entry  
21
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Like Me

Like Me

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Instructions for a Light and Sound Machine

Instructions for a Light and Sound Machine

2005
×
Read the review Edit this entry  
14
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Outer Space

Outer Space

1999
×
Read the review Edit this entry  
10
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Final Cut for Orson: 40 Years in the Making

A Final Cut for Orson: 40 Years in the Making

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
Read the review Edit this entry  
02
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fighting in the Age of Loneliness

Fighting in the Age of Loneliness

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
The Tickle King

The Tickle King

2017
×
Edit this entry  
26
Pi

Pi

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moon's Pool

Moon's Pool

1973
×
Read the review Edit this entry  
26
A Bitter Message of Hopeless Grief

A Bitter Message of Hopeless Grief

1988
×
Read the review Edit this entry  
25
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
De Palma

De Palma

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Hunger

Hunger

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gotti

Gotti

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Pièce touchée

Pièce touchée

1989
×
Read the review Edit this entry  
14
Outer Space

Outer Space

1999
×
Read the review Edit this entry  
14
Pas de Deux

Pas de Deux

1968
×
Read the review Edit this entry  
14
Neighbours

Neighbours

1952
×
Read the review Edit this entry  
12
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
The Water Circle

The Water Circle

1975
×
Read the review Edit this entry  
05
The Bed

The Bed

1967
×
Read the review Edit this entry  
01
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
El Topo

El Topo

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Relativity

Relativity

1966
×
Read the review Edit this entry  
29
George Dumpson's Place

George Dumpson's Place

1965
×
Read the review Edit this entry  
29
Hold Me While I'm Naked

Hold Me While I'm Naked

1966
×
Read the review Edit this entry  
29
The Existentialist

The Existentialist

1963
×
Read the review Edit this entry  
29
21-87

21-87

1963
×
Read the review Edit this entry  
29
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Hustle

American Hustle

2013
×
★½
Read the review Edit this entry