Sort by

Christopher has logged 27 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★½
Edit this entry  
26
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Longbox Breakup

Longbox Breakup

2018
×
★½
Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Void

The Void

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
last night i dreamt that somebody loved me

last night i dreamt that somebody loved me

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
First Love

First Love

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Heavy Lifting

Heavy Lifting

2016
×
½
Edit this entry  
09
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Green Ray

The Green Ray

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry