Sort by

Martin has logged 30 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★½
Edit this entry  
26
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Serial (Bad) Weddings 2

Serial (Bad) Weddings 2

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★
Edit this entry  
22
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kin

Kin

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman vs Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Regression

Regression

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Anon

Anon

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry