enyalen has logged 68 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ju-On: Origins

Ju-On: Origins

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Pentagram

Pentagram

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wuthering Heights

Wuthering Heights

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Edit this entry  
13
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Where Eagles Dare

Where Eagles Dare

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Only You

Only You

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mercy Black

Mercy Black

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hitcher

The Hitcher

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★½
Edit this entry  
01
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scandal in Sorrento

Scandal in Sorrento

1955
×
★★★½
Edit this entry  
29
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Under the Tuscan Sun

Under the Tuscan Sun

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fractured

Fractured

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
The Nun

The Nun

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Boy

The Boy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry