• Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Ju-On: Origins

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

  • The Knight Before Christmas

  • Klaus

    ★★★★★

  • Eli

  • The Addams Family

    ★½

  • Fractured

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

  • Pentagram

    ★★

  • Secret Obsession

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

  • Always Be My Maybe

  • Murder Mystery

  • Wine Country

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Mercy Black

    ★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • I See You

    ★★★★½

  • Girl on the Third Floor

    ★½

  • The Prodigy

    ★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

  • The Princess Switch

  • Bird Box

  • The Haunting of Hill House

  • The Perfection

    ★★★★

  • The Nun

    ★★★★★

  • Babysitter's Nightmare

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Christopher Robin

  • The Spy Who Dumped Me

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Sicario: Day of the Soldado

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • Book Club

  • Bao

  • A Quiet Place

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • The Open House

  • What Keeps You Alive

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Murder on the Orient Express

  • Coco

  • Creep 2

  • The Ritual

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • It

  • A Bad Moms Christmas

  • Dunkirk

  • Annabelle: Creation

    ★★★½

  • Wonder Woman

  • Beauty and the Beast

  • Big Little Lies

  • Call Me by Your Name

    ★½

  • Assassin's Creed

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana