Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
All of Me

All of Me

1984
×
★★½
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Panic

Panic

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bandits

Bandits

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★½
Edit this entry  
11
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Edit this entry  
07
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Salt and Fire

Salt and Fire

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
½
Edit this entry  
04
Remote Control

Remote Control

1988
×
★½
Edit this entry  
04
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jackass Presents: Bad Grandpa .5

Jackass Presents: Bad Grandpa .5

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Gift

The Gift

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Adam Sandler: Funny Guy

Adam Sandler: Funny Guy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pecker

Pecker

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Beautiful Thing

Beautiful Thing

1996
×
★★★
Edit this entry  
30
A Zed & Two Noughts

A Zed & Two Noughts

1985
×
★★½
Edit this entry  
29
The Ward

The Ward

2010
×
Edit this entry  
29
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★½
Edit this entry  
29
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
Lord of Illusions

Lord of Illusions

1995
×
★★★★
Edit this entry  
27
Val

Val

2021
×
★★
Edit this entry  
26
That Old Feeling

That Old Feeling

1997
×
Edit this entry  
25
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★
Edit this entry  
24
Pale Rider

Pale Rider

1985
×
★★
Edit this entry  
23
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
★★
Edit this entry  
21
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ghost Writer

The Ghost Writer

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry