EnteredTheVoid has logged 54 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Involuntary

Involuntary

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Woodshock

Woodshock

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Damage

Damage

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
No Home Movie

No Home Movie

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Felicia's Journey

Felicia's Journey

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
El Norte

El Norte

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Les Biches

Les Biches

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Go Go Tales

Go Go Tales

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sound and Fury

Sound and Fury

1988
×
★★★★
Edit this entry  
21
Betty Blue

Betty Blue

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wolfsburg

Wolfsburg

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brief Crossing

Brief Crossing

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dersu Uzala

Dersu Uzala

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kaboom

Kaboom

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Pornographer

The Pornographer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
La Commune (Paris, 1871)

La Commune (Paris, 1871)

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Son Of...

The Son Of...

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Split Second

Split Second

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Arabian Nights

Arabian Nights

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Trafic

Trafic

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sansho the Bailiff

Sansho the Bailiff

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Slack Bay

Slack Bay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Last Tango in Paris

Last Tango in Paris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kinetta

Kinetta

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Edvard Munch

Edvard Munch

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Loveless

The Loveless

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry