Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Machete

Machete

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Samaritan

Samaritan

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Secretary

Secretary

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Iain Stirling Failing Upwards

Iain Stirling Failing Upwards

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
365 Days

365 Days

2020
×
½
Edit this entry  
10
Prey

Prey

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Handmaid's Tale

The Handmaid's Tale

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Graffiti Wars

Graffiti Wars

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Legend of Jimmy the Greek

The Legend of Jimmy the Greek

2009
×
★★½
Edit this entry  
27
Without Bias

Without Bias

2009
×
★★½
Edit this entry  
26
Muhammad and Larry

Muhammad and Larry

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Small Potatoes: Who Killed the USFL?

Small Potatoes: Who Killed the USFL?

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kings Ransom

Kings Ransom

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bigger Stronger Faster*

Bigger Stronger Faster*

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
CM Punk - Best in the World

CM Punk - Best in the World

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ronin

Ronin

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Quick Change

Quick Change

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sleuth

Sleuth

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
She's All That

She's All That

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Green Is Gold

Green Is Gold

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Career Girls

Career Girls

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Streetwise

Streetwise

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Papillon

Papillon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eternal Beauty

Eternal Beauty

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
PTU

PTU

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sweet Sixteen

Sweet Sixteen

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Happening

The Happening

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Copycat

Copycat

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Batman

Batman

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Eraser

Eraser

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Utøya: July 22

Utøya: July 22

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry