Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Men

Men

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
Edit this entry  
16
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
15
We Feed People

We Feed People

2022
×
Edit this entry  
12
For Love of the Game

For Love of the Game

1999
×
Edit this entry  
11
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
To Sir, with Love

To Sir, with Love

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Last Looks

Last Looks

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Moonfall

Moonfall

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Caged

Caged

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Accused

The Accused

1949
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Hold Your Man

Hold Your Man

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
San Francisco

San Francisco

1936
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Windfall

Windfall

2022
×
Edit this entry  
10
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★★
Edit this entry  
05
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bubble

The Bubble

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Morbius

Morbius

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Destry Rides Again

Destry Rides Again

1939
×
Edit this entry  
27
Wings

Wings

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
23
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
Edit this entry  
22
The Lost City

The Lost City

2022
×
Edit this entry  
22
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
Edit this entry  
21
Flee

Flee

2021
×
Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
Edit this entry  
20
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry