• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Prom

  • The Call

    ½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • On the Rocks

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Nostalgia Ciência: Onde Estão Todos os Alienígenas?

    ★★★

  • Project Power

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

    ★★★

  • Greyhound

    ★★

  • The Rental

    ★★

  • A Whisker Away

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★½

  • Capone

    ★½

  • Rich in Love

    ½

  • Extraction

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Mulan

  • All the Bright Places

    ½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Fantasy Island

  • Sergio

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Shirley

    ★★½

  • Possessor

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Time

    ★★★★

  • His House

    ★★½

  • Airplane Mode

    ½

  • Cuties

  • Bad Boys for Life

  • Dolittle

    ½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★½

  • 1917

    ★★★½

  • The First Temptation of Christ

    ★★★★

  • Frozen II

  • Daniel Sloss: X

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★★