Sort by

enricioni has logged 29 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Eega

Eega

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
White Men Are Cracking Up

White Men Are Cracking Up

1994
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Umbrella Man

The Umbrella Man

2011
×
Edit this entry  
29
Shinjuku Boys

Shinjuku Boys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
25
Happening

Happening

2021
×
Edit this entry  
24
À propos de Nice

À propos de Nice

1930
×
Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Cops

Cops

1922
×
Edit this entry  
19
Prevenge

Prevenge

2016
×
Edit this entry  
17
Taris

Taris

1931
×
Edit this entry  
17
Shoot the Piano Player

Shoot the Piano Player

1960
×
Edit this entry  
15
The Haunted House

The Haunted House

1921
×
Edit this entry  
15
Benedetta

Benedetta

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Die Nibelungen: Kriemhild's Revenge

Die Nibelungen: Kriemhild's Revenge

1924
×
Read the review Edit this entry  
13
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
Read prior review Edit this entry  
10
The Farewell

The Farewell

2019
×
Edit this entry  
09
Daguerréotypes

Daguerréotypes

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zero for Conduct

Zero for Conduct

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bijou

Bijou

1972
×
Read the review Edit this entry  
06
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
True Things

True Things

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Countdown

Countdown

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry