Sort by

Erik 🎼 has logged 90 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Buster Business

Buster Business

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Buster Business

Buster Business

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Network

Network

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elysium

Elysium

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry