Sort by

Erik 🎼 has logged 12 entries for films during February 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hanna

Hanna

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry