Sort by
  • Entergalactic

  • End of the Road

  • Out of Office

  • Bullet Train

  • Hustle

  • Alive in Death

  • D'Homme A Homme

  • Everything Everywhere All at Once

  • Eternals

    ½

  • The French Dispatch

  • Neptune Frost

  • Feel So Good

  • Judas and the Black Messiah

    ★½

  • Don't Go Tellin' Your Momma

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Puparia

  • Brown Thrasher

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • Hubie Halloween

  • Mangrove

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Freaks – You're One of Us

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★

  • Night Shifts

  • Gramercy

  • The Chicken

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • 8:46

  • Runon

  • This Old Dog

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Road to Roma

    ★★★★

  • His House

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Giving Voice

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★½

  • Residue

    ★★★★

  • Pillars

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Claudette's Star

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Eli

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

  • This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Float

  • Angel Has Fallen

  • It Chapter Two

    ★★

  • U Shoot Videos?

    ★★

  • Hair Love

  • Nimic

  • Black to Techno

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • No Face Benny

  • When They See Us

    ★★★