Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Schism: Me , Myself, and Authenticity

Schism: Me , Myself, and Authenticity

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
STILL: A Michael J. Fox Movie

STILL: A Michael J. Fox Movie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rubber Soul

Rubber Soul

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bulbbul

Bulbbul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Queen Charlotte: A Bridgerton Story

Queen Charlotte: A Bridgerton Story

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mother

The Mother

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
At the Hypnotist's

At the Hypnotist's

1897
×
Read the review Edit this entry  
17
The Cabbage-Patch Fairy

The Cabbage-Patch Fairy

1896
×
Read the review Edit this entry  
17
A Terrible Night

A Terrible Night

1896
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Transformation by Hats

Transformation by Hats

1895
×
Read the review Edit this entry  
15
The Electric Hotel

The Electric Hotel

1908
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fall

Fall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Neal Brennan: Blocks

Neal Brennan: Blocks

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Renfield

Renfield

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Inside Man

Inside Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Erotic Ghost Story

Erotic Ghost Story

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Zindagi Na Milegi Dobara

Zindagi Na Milegi Dobara

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lost in London

Lost in London

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Barbie

Barbie

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ali Wong: Don Wong

Ali Wong: Don Wong

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rocky

Rocky

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
George Michael: MTV Unplugged

George Michael: MTV Unplugged

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lie Detector

Lie Detector

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghosted

Ghosted

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dogma

Dogma

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
65

65

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lewis Capaldi: How I'm Feeling Now

Lewis Capaldi: How I'm Feeling Now

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Aristocrats

The Aristocrats

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
We Are Columbine

We Are Columbine

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry