EnforcxxrFilms has logged 222 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Gerorisuto

Gerorisuto

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hey, You!

Hey, You!

1976
×
Edit this entry  
16
The Nest of the Cuckoo Birds

The Nest of the Cuckoo Birds

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
North

North

1991
×
Read the review Edit this entry  
15
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Super Fly

Super Fly

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Coward

The Coward

1965
×
★★★★
Edit this entry  
08
Cuadecuc, Vampir

Cuadecuc, Vampir

1971
×
Edit this entry  
07
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Love Meetings

Love Meetings

1964
×
Edit this entry  
06
American Assassin

American Assassin

2017
×
Edit this entry  
06
Judas

Judas

1972
×
Edit this entry  
03
Chan Is Missing

Chan Is Missing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Labyrinth of Cinema

Labyrinth of Cinema

2019
×
Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thunderball

Thunderball

1965
×
Edit this entry  
28
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla vs. Biollante

Godzilla vs. Biollante

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dr. No

Dr. No

1962
×
Read the review Edit this entry  
24
Salaam Namaste

Salaam Namaste

2005
×
Read the review Edit this entry  
24
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Dracula: Dead and Loving It

Dracula: Dead and Loving It

1995
×
Edit this entry  
23
Mirch Masala

Mirch Masala

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
My Man Godfrey

My Man Godfrey

1936
×
★★★★
Edit this entry  
17
Buddies

Buddies

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Shaitan

Shaitan

2011
×
★★
Edit this entry  
13
Two English Girls

Two English Girls

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dosti

Dosti

1964
×
Edit this entry  
13
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Edit this entry  
12
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Attica

Attica

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Super Fly

Super Fly

1972
×
Read prior review Edit this entry  
06
Charulata

Charulata

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Charulata

Charulata

1964
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
An Enemy of the People

An Enemy of the People

1989
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★★½
Edit this entry