Sort by
  • Expend4bles

  • Jawan

    ★★★★½

  • The Equalizer 3

    ★★★★

  • Guns & Gulaabs

  • Jailer

  • Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani

  • Circus Maximus

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Indiana Jones Collection

  • I'm a Virgo

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • No Hard Feelings

  • They Cloned Tyrone

  • The Flash

  • Extraction 2

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Transformers: Rise of the Beasts

  • Asteroid City

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • Fast X

  • Ponniyin Selvan: Part II

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • BEEF

  • Bholaa

  • Air

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

  • Tu Jhoothi Main Makkaar

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Cocaine Bear

  • The Romantics

  • Knock at the Cabin

  • Pathaan

    ★★★★

  • Shortcomings

  • Full River Red

  • Kuttey

  • Plane

    ★★★

  • Thunivu

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

  • Vir Das: Landing

  • Babylon

    ★★★★★

  • M3GAN

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • An Action Hero

  • Violent Night

  • Bhediya

    ★½

  • Drishyam 2

  • Almost Pyaar with DJ Mohabbat

    ★★★★★

  • Monica, O My Darling

  • Phone Bhoot

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Doctor G

  • Black Adam

  • Ponniyin Selvan: Part I

    ★★★★★

  • Vikram Vedha

    ★★★½

  • Amsterdam

    ★★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Sisu

  • Brahmāstra Part One: Shiva

  • The Banshees of Inisherin

  • Master Gardener

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • TÁR

  • Natchathiram Nagargiradhu

    ★★★★★

  • Day Shift

  • Darlings

  • Prey

    ★★★½

  • Ek Villain Returns

  • Shamshera

  • Nope

  • Bullet Train

    ★★