• Baby Driver

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★★

  • Spectre

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★★

  • Everest

    ★★★★½

  • We Are Your Friends

    ★★★★★

  • American Ultra

    ★★★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★½

  • Fantastic Four

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Paper Towns

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Entourage

  • Jurassic World

    ★★★★★

  • San Andreas

    ★★

  • Pitch Perfect 2

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Furious 7

    ★★★½

  • Southpaw

    ★★★½

  • Trainwreck

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

    ★★★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★½

  • Dope

    ★★★★½

  • Big Eyes

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Selma

    ★★★★

  • American Sniper

    ½

  • A Most Violent Year

    ★★★★½

  • Lava

    ★★★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • While We're Young

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★½

  • Boyhood

    ★★★

  • Yearbook

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Comedy Central Roast of James Franco

  • Palo Alto

    ★★★★★

  • Lovelace

  • Grown Ups 2

    ½

  • The World's End

    ★★★★

  • This Is the End

    ★★★★★

  • Now You See Me

    ★★★

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★★★

  • Only God Forgives

    ★★★★

  • Oz the Great and Powerful

  • Blackfish

    ★★★★★

  • Movie 43

    ½

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Spring Breakers

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • Sexy Baby

    ★★★★½

  • Electrick Children

    ★★★½

  • Rise of the Planet of the Apes

  • Scream 4

    ★★★★★

  • Miss Representation

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Submarine

    ★★★½

  • A Serbian Film

    ★★★★★

  • I Love You, Beth Cooper

    ½

  • High School Musical 3: Senior Year

    ★★★★½

  • Food, Inc.

    ★★★★