Sort by
  • Barbie

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • Mixed Signals

    ★★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • Joy Ride

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★½

  • Inside

    ★★½

  • Reality

    ★★★½

  • You Hurt My Feelings

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Polite Society

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Smile

  • The Blackening

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Spiderhead

    ★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Men

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Almost, Sorta, Maybe

  • The Northman

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Dog

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Brian and Charles

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Speak No Evil

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • The 355

    ★½

  • A Journal for Jordan

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★