emrosca has logged 24 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
All Good Things

All Good Things

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★½
Edit this entry  
19
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Game

The Game

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Focus

Focus

2015
×
★★
Edit this entry  
14
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Edit this entry  
11
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Edit this entry  
08
Identity

Identity

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Hard Day

A Hard Day

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry