• House of Gucci

    ★★★½

  • Red Notice

  • Night Teeth

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

  • The Card Counter

    ★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Lost Leonardo

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • I'm Your Man

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Locked Down

    ★★½

  • Fatale

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Holidate

    ★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • After We Collided

    ½

  • The High Note

    ★★★½

  • The Lovebirds

  • Normal People

    ★★★½

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • The Hunt

    ★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★

  • The Photograph

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Fantasy Island

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★