• Landscapers

  • The Unlikely Murderer

  • The Billion Dollar Code

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • The Many Saints of Newark

  • Scenes from a Marriage

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

  • Untold: Malice at the Palace

  • Sophie: A Murder in West Cork

  • Time

    ★★★★

  • Oslo

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Why Did You Kill Me?

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

  • Murder Among the Mormons

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • The Ripper

  • Your Honor

    ★★★★

  • Ethos

  • Trial 4

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Fear City: New York vs The Mafia

  • One-Way to Tomorrow

    ★★

  • The Letter Room

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Capone

  • I Know This Much Is True

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • The English Game

  • The Father

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Comidark Films 2: Insane

    ½

  • Comidark Films 2: The Pawn

    ½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Comidark Films: In Between

  • Comidark Films: The Getaway

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Primal

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Rambo: Last Blood

  • Harriet

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★½

  • The Spy

  • The Platform

    ½

  • The King

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★½

  • Judy

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★