Sort by

💀EmperorCupcake🧁 has logged 34 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Night of the Demon

Night of the Demon

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Night Flier

The Night Flier

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
They Live

They Live

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Evil of Frankenstein

The Evil of Frankenstein

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Theatre of Blood

Theatre of Blood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dark Touch

Dark Touch

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Visitors from the Galaxy

Visitors from the Galaxy

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bad Dreams

Bad Dreams

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Open House

The Open House

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Dolly Dearest

Dolly Dearest

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shrew's Nest

Shrew's Nest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Food of the Gods II

Food of the Gods II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Magic

Magic

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The House of Lost Souls

The House of Lost Souls

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Uninvited

The Uninvited

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Splatter Farm

Splatter Farm

1987
×
Read the review Edit this entry  
07
Hayride

Hayride

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Dark Night of the Scarecrow

Dark Night of the Scarecrow

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Campfire Tales

Campfire Tales

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Door in the Woods

Door in the Woods

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Last Shark

The Last Shark

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Quatermass Xperiment

The Quatermass Xperiment

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Womaneater

Womaneater

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry