Sort by

💀EmperorCupcake🧁 has logged 420 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Slice

Slice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Long Hair of Death

The Long Hair of Death

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Whispers and Lies

Whispers and Lies

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Snowbeast

Snowbeast

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Killer Crocodile

Killer Crocodile

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1896
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Killer Workout

Killer Workout

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
House of Dracula

House of Dracula

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Calling Dr. Death

Calling Dr. Death

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Curse of the Mummy's Tomb

The Curse of the Mummy's Tomb

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Battle for the Lost Planet

Battle for the Lost Planet

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Arcade

Arcade

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
House of Frankenstein

House of Frankenstein

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Terror Eyes

Terror Eyes

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dark

The Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Creature from the Haunted Sea

Creature from the Haunted Sea

1961
×
Read the review Edit this entry  
12
From Beyond the Grave

From Beyond the Grave

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cellar Dweller

Cellar Dweller

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Toilet of Satan

Toilet of Satan

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
The Fly

The Fly

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mummy

The Mummy

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scars of Dracula

Scars of Dracula

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Butterfly Kisses

Butterfly Kisses

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Deadly Manor

Deadly Manor

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Bloodhound

The Bloodhound

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fun in Balloon Land

Fun in Balloon Land

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Swerve

The Swerve

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Ghost of Frankenstein

The Ghost of Frankenstein

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Son of Frankenstein

Son of Frankenstein

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Tell-Tale Heart

The Tell-Tale Heart

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Busy Day at the County Fair

A Busy Day at the County Fair

1963
×
Read the review Edit this entry  
26
Behind The Scenes At The Supermarket

Behind The Scenes At The Supermarket

1958
×
Read the review Edit this entry  
25
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
Read the review Edit this entry  
25
Night of the Living Bread

Night of the Living Bread

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Candyman: Day of the Dead

Candyman: Day of the Dead

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Mumsy, Nanny, Sonny & Girly

Mumsy, Nanny, Sonny & Girly

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry