Sort by

Theo has logged 29 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Edit this entry  
19
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Anaïs in Love

Anaïs in Love

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Edit this entry  
07
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★
Edit this entry  
04
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★½
Edit this entry