Sort by

Theo has logged 44 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★
Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Life Is Sweet

Life Is Sweet

1990
×
★★★★
Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
All or Nothing

All or Nothing

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★½
Edit this entry  
14
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Guard

The Guard

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jade

Jade

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
War on Everyone

War on Everyone

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
La Femme Nikita

La Femme Nikita

1990
×
★★★
Edit this entry  
03
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Books of Blood

Books of Blood

2020
×
Edit this entry  
02
Wild Indian

Wild Indian

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★½
Edit this entry  
01
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Edit this entry