Theo has logged 45 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lorelei

Lorelei

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★
Edit this entry  
28
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Thor

Thor

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Fatman

Fatman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beckett

Beckett

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Undine

Undine

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rare Beasts

Rare Beasts

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Dirty Carnival

A Dirty Carnival

2006
×
★★★½
Edit this entry  
13
CODA

CODA

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Paul

Paul

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★½
Edit this entry  
09
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
County Lines

County Lines

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Gaia

Gaia

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Project X

Project X

2012
×
Read the review Edit this entry  
01
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry