Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Rush

Rush

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Women Reply

Women Reply

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fedora

Fedora

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
It's a Boy Girl Thing

It's a Boy Girl Thing

2006
×
Read the review Edit this entry  
19
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sometimes, I Think About Dying

Sometimes, I Think About Dying

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Her

Her

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
District 9

District 9

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Spree

Spree

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Healer

The Healer

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Faster

Faster

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry