• Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Defending Jacob

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Lost Girls

  • Spree

    ½

  • Dracula

    ★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • The Devil Next Door

  • Earthquake Bird

    ★★★

  • Tall Girl

    ½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • When They See Us

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★½

  • Avengers: Endgame

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Our Planet

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Knock Down the House

    ★★★★½

  • Sometimes, I Think About Dying

    ★★★★½

  • The Report

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★

  • Fyre

  • Surviving R. Kelly

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • The Innocent Man

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Fahrenheit 11/9

  • Vox Lux

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • The Meg

    ★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

  • I Feel Pretty

    ★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You