Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brazil

Brazil

1985
×
Read the review Edit this entry  
16
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cheaters

Cheaters

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Accepted

Accepted

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shark Beach With Chris Hemsworth

Shark Beach With Chris Hemsworth

2021
×
Edit this entry  
24
What the Shark?

What the Shark?

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Return of Courtney Love

The Return of Courtney Love

2006
×
Read the review Edit this entry  
06
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★
Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hype!

Hype!

1996
×
Read the review Edit this entry  
03
Jeff Buckley - Live in Chicago

Jeff Buckley - Live in Chicago

2000
×
Read the review Edit this entry