• Scream

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Shark Beach With Chris Hemsworth

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • What Drives Us

  • Moxie

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Clouds

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • What the Shark?

  • Hamilton

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

  • The Half of It

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Spree

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

  • Noelle

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★½