emma has logged 19 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★
Edit this entry  
22
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Glass

Glass

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★½
Edit this entry  
14
Nowhere Boy

Nowhere Boy

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
½
Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
½
Edit this entry