• The Northman

  • Diabolik

    ★★

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Licorice Pizza

  • The Beatles: Get Back

  • Hawkeye

  • Together

  • Louise

  • Tear Along the Dotted Line

  • Adele One Night Only

  • Olaf Presents

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Dog Years

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Maid

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Britney vs. Spears

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Gli Amigos

  • Squid Game

  • Scenes from a Marriage

  • The Guilty

    ★½

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

  • JJ+E

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • After We Fell

    ½

  • All Star - Ritorno al cinema

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Come un gatto in tangenziale - Ritorno a Coccia di Morto

    ★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Ritorno al crimine

    ½

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

  • Luca

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★

  • Loki

  • Maschile singolare

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • 22 vs. Earth

  • Shadow and Bone - The Afterparty

  • Mare of Easttown

  • Voyagers