Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Vivo

Vivo

2021
×
★½
Edit this entry  
20
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Wiz

The Wiz

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Edit this entry  
01
The Liability

The Liability

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Canvas

Canvas

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Thief Lord

The Thief Lord

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Holes

Holes

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry