Sort by

emma has logged 51 entries for films during December 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Val

Val

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Real Genius

Real Genius

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Real Genius

Real Genius

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Real Genius

Real Genius

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Alexander

Alexander

2004
×
Read the review Edit this entry  
25
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hardwired

Hardwired

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gun

Gun

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Doors

The Doors

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
True Romance

True Romance

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Real Genius

Real Genius

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Val

Val

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
Edit this entry  
19
The Doors

The Doors

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Doors

The Doors

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tangled

Tangled

2010
×
Edit this entry  
16
The Steam Experiment

The Steam Experiment

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
The Doors

The Doors

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Real Genius

Real Genius

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Val

Val

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
Read the review Edit this entry  
08
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Conspiracy

Conspiracy

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Val

Val

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Columbus Day

Columbus Day

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Val

Val

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Willow

Willow

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Real McCoy

The Real McCoy

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Bad Lieutenant: Port of Call – New Orleans

Bad Lieutenant: Port of Call – New Orleans

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry